Xodimlarning malakasini oshirish bo‘yicha tasdiqlangan o‘qitish dasturi asosida amaliy-seminar mashg‘ulotlari o‘tkazilmoqda.
O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2021 yilning 15 iyulidagi “O‘zbekiston Respublikasi O‘simliklar karantini va himoyasi agentligini tashkil etish to‘g‘risida” gi PQ-5185-sonli qarori  bilan  Respublika agrokimyoviy tahlil markazi tashkil etildi.Respublika agrokimyoviy tahlil markaziga mamlakatimiz tuproq sharoitini agrokimyoviy tahlil qilish,  qishloq xo‘jaligi maxsulotlarini yetishtirish jarayonida ishlatilishi rejalatirilayotgan barcha turdagi mineral va mikrobiologik hamda organik  o‘g‘itlar sifatini nazorat qilish vazifasi yuklatildi.
Belgilab berilgan vazifalarni bajarish maqsadida Respublika agrokimyoviy tahlil markazi va Qoraqalpog‘iston Respublikasi va viloyatlarda hududiy bo‘linmalar laboratoriyalari mahalliy va xalqaro standartlar talablariga javob beradigan zamonaviy uskunalar bilan ta’minlandi, laboratoriya xodimlari ishga qabul qilindi.
Bugungi kunda laboratoriya  xodimlarning malakasini oshirish bo‘yicha tasdiqlangan o‘qitish dasturi asosida amaliy-seminar mashg‘ulotlari o‘tkazilmoqda.
QR O‘simliklar karantini va himoyasi agentligi va QR Agrokimyoviy tahlil markazi xamkorligida maydonlar​​​​​​​dan tuproq namunalari olish va agrokimiyoviy tahlil o‘tkazish bo'yicha ko'rgazmali seminar tashkil etildi.
QR O‘simliklar karantini va himoyasi agentligi va QR Agrokimyoviy tahlil markazi xamkorligida Chimboy tumanida Nukus, Kegayli, Chimboy, Korauzak va Taxtakupir tumanlari o'simliklar karantini va himoyasi bo'limlari boshliqlari xamda agronom inspektrlari ishtirokida qishloq xo‘jaligi ekin maydonlaridan tuproq namunalari olish va agrokimiyoviy tahlil o‘tkazish bo'yicha ko'rgazmali seminar tashkil etildi.
Bunda O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2021 yil 15 iyuldagi PF-6262-sonli Farmoni va 5185-sonli xamda O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Maxkamasining 2021 yil 8 oktabrdagi 628-sonli qarorlari ijrosini ta'minlash, qishloq xo‘jaligi klasterlari va fermer xo'jaliklari bilan shartnomalar tuzish xamda tuproq namunalarini olish tartibini tushuntirish kuzda tutilgan
BIZ XАQIMIZDА
Наши постоянные заказчики ценят в нас честность, открытость, умение оперативно реагировать в той или иной ситуации. Риск и затраты окупаются с лихвой, если правильно, не сворачивая с пути, идти к намеченной цели. бизнесу
kontaktlar
Toshkent vil. Qibray tum. Bobur koʼch. 8-uy. 111215.
Ozbekiston Respublikasi Qishloq xo’jaligi vazirligi O’simliklar karantini va himoyasi agentligi Respublika agrokimyoviy tahlil markazi